Gdzie oferować sprzedaż posiadanego auta

Sprzedając samochód używany nie jesteśmy już skazani na sprzedaż pojazdu na giełdzie samochodowej czy zamieszczając ogłoszenie w gazecie – jak to robili nasi dziadkowie czy jeszcze rodzice. Dzisiaj mało komu by się chciało jechać o 5 rano w niedziele na giełdę, aby zająć dobre miejsce.

W kolejnych latach bardzo popularne stały się komisy samochodowe, które były niejako transformacją giełd. Auta również ustawione są równo obok siebie, jednak na mniejszych placach i bez stojących przy nich właścicielach. Auta w komisie mogą być oddane jedynie do sprzedaży na prowizji, lub być własnością autokomisu. W obu przypadkach należy rozmawiać z pracownikiem, który nie zawsze jednak ma pełną wiedzę o aucie które nas interesuje.

Dlatego docieramy w ten sposób do trzeciej opcji, najbardziej popularnej w obecnych czasach. Czyli sprzedaż samochodu przez Internet. Jakby nie patrzeć, jest to najwygodniejsza opcja sprzedaży samochodu. Oczywiście i do niej trzeba się przygotować odpowiednio, poprzez odpowiednie zdjęcia, wyczyszczenie samochodu, spisaniu historii serwisowej podpartej najlepiej fakturami za naprawę.

Gdzie wystawić sprzedawany pojazd?

 Przeglądając portale ogłoszeniowe można podzielić je na darmowe oraz z opłatą za wystawienie pojazdu. W pierwszej myśli na pewno stwierdzimy, że lepiej tam wystawić gdzie jest za darmo. Jednak zastanówcie, czy tam gdzie jest za darmo to zawsze jest lepiej? Przede wszystkim samochód należy wystawiać w najbardziej popularnych portalach, gdzie internauci szukają potencjalnych samochodów. Kupujący musi w sposób czytelny znaleźć samochód i mieć możliwość bezproblemowo zapoznać się z parametrami, opisem oraz zdjęciami. Współcześnie nawet serwisy lokalne często skromne opłaty za zamieszczenie informacji o sprzedaży samochodu. Jest to dla nich ogromne źródło wpływów, ze względu że branża motoryzacyjna cieszy się bardzo duża popularnością.

Warto mieć na uwadze, że konkurencja jest ogromna! W 2018 r. do Polski przyjechało ponad milion używanych aut z zachodniej granicy, czyli prawie 3000 aut każdego dnia. Te liczby nie są nam obojętne, gdyż przeglądając kategorie modelu jaki posiadamy

Na co uważać podczas sprzedaży samochodu?

 Należy pamiętać że ogłoszenie w Internecie nie znika, nawet po usunięciu w portalu ogłoszeniowym przechowywane jest na serwerach, a dodatkowo zawsze potencjalny klient może je zapisać lub wydrukować. W takiej sytuacji w bardzo prostu sposób będzie mógł zweryfikować co auto powinno mieć, a podczas oględzin nie ma. Dlatego wszelkie próby naciągania należy sobie darować, bo w dzisiejszych czasach świadomość kupujących jest bardzo duża.

Co powinno zawierać ogłoszenie samochodu?

Stworzenie ramy odpowiednio wyglądającego ogłoszenia, bez względu na jaki portalu je umieścicie nie jest skomplikowane, należy pamiętać o:

  • Należy wypełnić wszystkie pola parametrów samochodu: (markę, model, rok produkcji samochodu, typ nadwozia, kolor nadwozia, silnik, skrzynie biegów itd)
  • W treści głównej ogłoszenia opisać samochód
  • Nie wolno pominąć wypisania wad, które można również ująć w fotografiach

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.