Zdjęcia samochodu na portale aukcyjne

Nie od dziś wiadomo że kupujemy towary nie zawsze według potrzeb, ale również dlatego że coś przykuło nasz wzrok. Kupujemy oczami, dokładnie tak. Nie raz na giełdzie samochodów można było usłyszeć stwierdzenia że ktoś nie brał danego modelu pod uwagę – ale ten ma tak ładny kolor lub jest w tak dobrym stanie wizualnym że nie dało się przejść obojętnie. Czasy się zmieniły, ale nasze spostrzeganie nie. Dziś zamiast na giełdzie, wypatrujemy perełek na ogłoszeniach internetowych.

Podstawy robienia zdjęć aukcyjnych

Jednak efektywne zdjęcie to nie wszystko, bardzo ważne aby zdjęcie również przedstawiało faktyczny stan samochodu. A na czym dokładnie się skupić? Najlepiej przejrzyj z kimś kilka ogłoszeń, oceńcie co zwraca waszą uwagę na zdjęcia. Następnie zróbcie listę i podczas robienia zdjęć – trzymaj się jej.

Poruszymy jeszcze sprawy techniczne, robią zdjęcia smartfonem niejednokrotnie możemy mieć problem aby uzyskać zadawalający efekt. Zdjęcia z telefonów mogą robić lekko rozmyte zdjęcia, mało ostre, a gdy zdjęcie było robione pod słońce to również prześwietlone. Czasami pomoże wykorzystanie technologii HDR. Dlatego najlepiej unikać robienia zdjęć pod mocne światło, wyjątkiem są wschody lub zachody – gdyż „moc” słońca nie jest jeszcze pełna. Jednak to dodatek, takie zdjęcie również może odwracać uwagę od naszego samochodu. Dlatego na aukcje starajmy się wybierać stonowane otoczenie.

Ciekawą technikom jest robienie zdjęć w ruchu, zdjęcia dynamiczne zawsze przyciągają uwagę. W ten sposób unikamy nieestetycznego tła, gdyż zostało rozmyte w drugim planie zdjęcia. Warto to mieć na uwadze, podczas przygotowywania sesji.

Jak przygotować auto?

Totalnie podstawową sprawą jest umycie samochodu i odkurzenie w środku. Nawet najlepsze zdjęcia nie pomogą gdy samochód będzie wyglądał na zaniedbany.

Warto rozważyć również usługę autodetailingu z dwóch powodów. Pierwszy że doprowadzą auto do stanu wręcz salonowego, co podniesie jego atrakcyjność. Drugi powód to możliwość zrobienia zdjęć do ogłoszenia. Najczęściej salony detailingowe mają bardzo dobre oświetlenie, a same stanowiska podnoszą atrakcyjność zdjęcia. Wykonując również zdjęcie przed i po, możemy potencjalnego kupującego zapewnić że samochód był dbany przez nas.

8 porad jak wykonać dobre zdjęcie auta

  1. Zadbaj aby przed każdą sesją samochód był czysty
  2. Robiąc zdjęcia na ogłoszenie, należy wykonać zdjęcia auta z każdej strony – jeżeli posiada jakieś uszkodzenia również powinny zostać sfotografowane.
  3. Zdjęcia wnętrza wykonuj z lekkiej perspektywy, czyli deskę rozdzielczą ujmij z tylnej kanapy, a tylne fotele z perspektywy przedniej szyby.
  4. Pobaw się perspektywą, wykonaj zdjęcia z różnych wysokości samochodu – zdjęcia z dołu najczęściej dodają dynamizmu.
  5. Podczas robienia zdjęć możesz uruchomić pozycyjne lampy, również dodadzą pozytywnego efektu.
  6. Postaraj się, aby tło nie odciągało uwagi od samochodu – w tym przypadku on tu jest najważniejszy.
  7. Pamiętaj zrobić zdjęcia takim elementom jak kierownica, boki foteli, licznik czy drążek zmiany biegów.
  8. Podczas obrabiania zdjęć nie należy przesadzać z korektą oraz efektami – zdjęcie ma być naturalne.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.