Systemy RFID: sprawdź najważniejsze informacje!

Czym cechują się te systemy? Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na ich wdrożenie na terenie swoich zakładów pracy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dzisiejszej lekturze!

Ta technologia służy nie tylko identyfikacji, logowaniu, ale też kontroli uprawnień użytkowników. Dlaczego jest to ważne? Ma to znaczenie w kontekście:

  • zagwarantowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa
  • ochrony danych
  • ułatwienia codziennego funkcjonowania (pod kątem wszystkich pracujących osób)

Katowicka firma RAControls szczególnie poleca systemy RFID od rf IDEAS, które sprawdzają się nawet w przypadku rozmaitych zastosowań przemysłowych.

Dlaczego jednak omawianego dzisiaj tematu nie można bagatelizować? Pamiętaj, że utrata danych (będąca konsekwencją m.in. kradzieży) prowadzi nie tylko do konsekwencji prawnych, ale również do wizerunkowych.

Stosując systemy RFID można realnie liczyć na poprawę bezpieczeństwa danych. Niektóre liczby przemawiają zaś do wyobraźni… Co ciekawe, aż 80 procent wszystkich przypadków (dotyczących wycieku danych) jest konsekwencją m.in. wykradzenia haseł itd. Wysokość kar (nałożonych na rozmaite organizacje w Europie) za naruszenie lub łamanie przepisów RODO zwiększyła się ostatnimi czasy o prawie 1,1 miliarda euro. Jaka jest zaś najwyższa nałożona sankcja? Na ten moment to 746 milionów euro!

Warto dodać, że ekosystem danych osobowych zawiera parę podstawowych „składników”. Są to przede wszystkim: wygoda, bezpieczeństwo danych, wydajność pracy i zgodność z przepisami.

Czym cechują się poszczególne elementy ekosystemu danych osobowych? Dowiedz się o tym więcej z profesjonalnego artykułu znajdującego się na stronie https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-rfid-czym-sa-i-jakie-przynosza-korzysci/.

RAControls rekomenduje systemy RFID z wielu względów. Ta technologia przede wszystkim gwarantuje bardzo wysoki poziom pod kątem ochrony danych, które są na co dzień przetwarzane w przedsiębiorstwie. To nie wszystko. Dodatkowo systemy RFID są bardzo wygodne w trakcie codziennego użytkowania.

RAControls poleca m.in. czytniki WAVE ID wraz z oprogramowaniem. Co istotne, może być ono skonfigurowane pod kątem oczekiwanych zastosowań, charakterystyki danej organizacji itd. Te czytniki m.in. pozwalają na łatwe, szybkie i dokładne rozliczanie czasu pracy.

Jak można zaś profesjonalnie i dokładnie wdrożyć system RFID w swojej firmie? Należy oczywiście wybrać właściwą technologię. Nie obejdzie się też bez wyszukania odpowiedniego partnera, który zrealizuje cały proces wdrożenia RFID od deski do deski. Jesteś tym wszystkim zainteresowany? Skontaktuj się zatem z przedstawicielami RAControls. Eksperci, pracujący w tej firmie, są pomocni i przede wszystkim mają duże doświadczenie pod względem implementowania rozwiązań – z dziedziny ochrony danych osobowych oraz systemów dostępowych.

Dzięki wsparciu specjalistów wdrożenie przebiegnie w 100% profesjonalnie i szybko, a system RFID od pierwszego dnia będzie działać tak, jak powinien.

Jeszcze więcej informacji na ten temat przedstawią Ci eksperci z RAControls. Przedstawiciele tego podmiotu zaproponują Ci najlepsze rozwiązania (pod kątem Twojej firmy), a potem przygotują wstępną (i zarazem niezobowiązującą) ofertę kooperacji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.